Tisztelt Barátaink és Ismerőseink!
Úgy tűnik az év vége közeledtével sportcsarnokunk a hagyományteremtő céllal első alkalommal megrendezésre kerülő események fő helyszíne kedves városunkban. Még egy hét sem telt el a nagy sikerű VÉV. bál óta, máris egy -reményeink szerint- évente ismétlődő eseményen vehettünk részt. Először szerveztük meg iskolánk kadét tanulói részvételével a környékbeli általános iskolák nyolcadikos, pályaválasztás előtt álló diákjai számára az I. Táncsics Kadét Napot. A jó hangulatú vidám vetélkedőn nyolc iskola nebulóit és kísérő pedagógusaikat láttuk vendégül. Név szerint a Siklósi Batthyány Kázmér, Kanizsai Dorottya és a Szent Imre Katolikus Iskola, valamint az Egyházasharaszti, Beremendi, Harkányi, Bólyi és nem utolsósorban a Szalántai Általános Iskolák küldöttségeit. A játékos, a diákok szellemi és testi felkészültségét is igénybe vevő próbatételek, vetélkedők szervezésében oroszlánrészt vállaltak gimnáziumunk pedagógusai, munkájukat ezúton is köszönjük. Valamint néhány, iskolánkkal jó kapcsolatot ápoló szervezettől is kaptunk segítséget az esemény lebonyolításához, mely segítségért hálásak vagyunk, és a jövőben is szeretnénk minden alkalmat megragadni ezen szervezetekkel, intézményekkel való kapcsolataink ápolására. Köszönjük a segítséget a Siklósi Rendőrkapitányságnak, a Szülői Munkaközösségnek, a Magyar Honvédségnek, a Szigetvári Honvédelmi Sportközpontnak, a Katasztrófavédelemnek, a Siklósi Önkormányzatnak, a Szociális és Gyermekjóléti Központnak, valamint a Siklósi Polgárőr Egyesületnek. Az imént felsorolt szervezetek, intézmények képviselőinek köszönjük, hogy megtiszteltek minket és a rendezvényen résztvevő diákokat személyes jelenlétükkel. A verseny során a tanulók először a nyolc év alatt tanult tudásukról, majd a sportokban, testedzésben való jártasságukról adtak számot. A versenyszámok között az erőpróbáktól kimerült versenyzőket szendviccsel, és forró teával láttuk vendégül. A versengés természetesen az elmaradhatatlan eredményhirdetéssel zárult. A helyezettek: IV: Kanizsai Dorottya Ált. Isk., III: Batthyány Kázmér Ált. Isk., II: Beremendi Ált. Isk. és végül a győztes a Harkányi Ált. Isk. csapata. Minden helyezettnek és résztvevőnek gratulálunk!
Reméljük, hogy jövőre nagy szeretettel köszönthetünk benneteket iskolánk tanulói közt, iskolátokat pedig várjuk vissza a következő évi II. Táncsics Kadét Napra!
Fischer Zsolt Főigazgató