A mai napon a Siklósi Rendőrkapitányság kezdeményezésére megtartottuk a kadét napot. A honvéd-kadét képzésben részt vevő tanulóink egységesen, formaruháikban vonultak a Siklósi Rendőrkapitányságra , ahol rengeteg érdekes foglalkozás várta őket. Külön köszönjük, hogy jelenlétével megtisztelt minket és napunkat megnyitotta Karakán Béla úr, a Járási Hivatal vezetője, Kirchner Tibor úr, a Siklósi Polgárőr Egyesület alelnöke, Bohár Ervin úr, az Apró Paták Lovas és Sport Egyesület elnöke és Hadra Petra főtörzsőrmester asszony. Diákjaink hallhattak általános tájékoztatót a rendőrség munkájáról, a polgárőrségről, megtudhatták, miért érdemes ifjú polgárőrnek lenni és milyen lehetőségeket rejt ez magában, továbbá megtekinthettek egy hagyományőrző bemutatót.
A gyerekek megnézhették a fegyverraktárt és beülhettek valódi rendőrautókba. A nap folyamán tanultakról többször is számot kellett adniuk tesztek formájában. A program végeztével a diákok egy-egy hűtőmágnest és egy csokoládét kaptak. A tanulóink élvezték ezt a napot, az elméleti anyag előadása is érdekes, lendületes volt. Köszönjük a Siklósi Rendőrkapitányságnak, az 52. Oszlányi Kornél Területvédelmi Zászlóaljnak, a megyei és siklósi polgárőrségnek, az Apró Paták Lovas Sport Egyesületnek, hogy aktívan közreműködnek kadét napunk lebonyolításában.